Jaunumi  :  NĪMA informē    

NĪMA informēNĪMA informē
NĪMA Ziņojumi biedriemNĪMA Ziņojumi biedriem
NĪMA MAC piedāvā piecu nedēļu mācību sesiju specialitātē "NEKUSTA ĪPAŠUMA SPECIĀLISTS . Interesentus lūdzam aizpildīt, iun nosūtīt pa e- pastu nima1sv@yahoo.com "Pieteikuma anketu". Vairāk skat. nodaļu NĪMA MAC. Mēs ar jums noteikti sazināsimies.. Apmeklejiet Regulāros Seminārus un Kursus: Seminārs"Dzīvokļa īpašuma likums" A)Nekustamā īpašuma tirdzniecība; B)Nekustamā īpašuma vērtēšana; C)Dzīvojamo māju pārvaldīsana un apsaimniekošana; D)Nekustamā īpašuma speciālists. Pilnu informāciju Par A), B) C) un D) programmām Skat. NODAĻA NĪMA MAC "NI Tirdzniecības speciālists"
Pieteikuma anketa

Mūsu partnieri


Rambler's Top100
Starptautisko organizāciju spožums un posts

Starptautisko organizāciju spožums un posts

 

Raitis Kalniņš, Dr. Sc. ing. RTU docents,

Latvijas Nekustamā īpašuma mākleru un

aģentu korporācijas NĪMA prezidents

FIABCI nacionālās nodaļas

FIABCI-LATVIA dibinātājs

 

Sakārtota un kulturāla NĪ tirgus koncepcija Latvijā bija viens no galvenajiem Latvijas Nekustamā īpašuma mākleru un aģentu korporācijas NĪMA dibināšanas mērķiem.

 

Protams zinot, ka attīstītajās valstīs NĪ tirgus jau darbojas simtiem gadus, mums, lai par jaunu neizgudrotu velosipēdu, bija nepieciešama informācija par to kāda kārtība ir attīstīto valstu NĪ tirgū. Interesēja, gan NĪ darījuma starpnieka profesionālās izglītības un prakses standarti, gan starpniecības darījumu ētiskās normas, gan satarpnieku sertfikāciju gan arī citi atbilstošās uzņēmējdarbības regulēšanas un ierobežošanas mehānismi. Būtībā bija nepieciešama informācija par to kāds ir šīs uzņēmējdarbības juridiskais pamats un iespējamie aprobežojumi.

 

Iepazīstoties ar dažādu organizāciju darbības principiem izvēlējāmies vispasaules profesionāļu federatīvu apvienību FIABCI ņemot vērā, ka tās deklarētā darbība pamatā bija ne tikai mums pieņemama, bet tās pamatdokumenti paredzēja arī garantijas aizstāvēt šīs organizācijas biedru intereses starptautiskajā NĪ tirgū.

 

1998.g. NĪMA kļuva par, vienas no pasaulē lielākajām, nekustamā īpašuma speciālistu federācijas FIABCI biedru tās Principal Member statusā. Paskaidroju, Principal Member statusu iegūst attiecīgās dalībvalsts NĪ speciālistu apvienība.

Korporācijas NĪMA uzņemšana FIABCI bija spoža un visai daudzsološa.

 

Pamatojoties uz FIABCI statūtiem 1999.g. Latvijā, tika izveidota jaunās FIABCI dalībvalsts – Latvijas nacionālā nodaļa National Chapter FIABCI-LATVIA.

Par šo faktu spoži un svinīgi FIABCI  Pasaules kongresā (World congress) paziņo pasaules prezidents Anthony P. Granta kungs. Tas tieka nopublicēts FIABCI preses izdevumā (FIABCI Press) un mēs tikām svinīgi apsveikti ar uzņemšanu pasaules NĪ industrijas saimē un NĪMA prezidentam tika piešķits arī FIABCI viceprezidenta statuss. Viss tika skaisti pasniegts norādot ar to, ka ne tikai NĪMA, bet viss Latvijas NĪ tirgus tiek uzņemts pasaules NĪ industrijā.

 

Savukārt arī FIABCI-LATVIA atbilstoši iesaistījās šajā svinīgajā kampaņā. Par to  regulāri ziņoja ik gadīgajās starptautiskajās konferencēs Rīgā, Radisson SAS viesnīcā Daugava, popularizēja šo faktu daudzos masu mēdijos, norādot uz starptautiskas sadarbības nozīmīgumu NĪ tirgus attīstībā.

Protams šeit bija arī daudzi un pozitīvi reklāmas kampaņas momenti, kas popularizēja Latviju pasaulē..

Par nožēlošanu ar reklāmu (kura protams nebija bez maksas), jūsmīgajiem apsveikumiem, uzaicinājumiem uz svinīgiem pasākumiem un atgādinājumiem par biedru naudas nomaksu, gaidītā praktiskā palīdzība gan izpalika.

Daudzie mūsu lūgumi par risinājumiem NĪ tirgus sakārtošanā parasti palika bez atbildes vai arī tās nebija pēc būtības. Ievērojām arī to apstākli, ka laikā no 1998.g. biedru skaits FIABCI strauji samazinājās un līdz 2004. gadam tas samazinājās jau par 40% (skat. grafiku www.nima.lv nodaļā jaunumi- FIABCI statistika).

Sakarā ar to FIABCI sāk drudžainus pasākumus jaunu biedru iesaistīšanā.

Pēc sešu gadu darbības beidzot arī citi Latvijas NĪ speciālisti atreaģē uz šiem notikumiem un 2004.g. LANĪDA griežas pie FIABCI vadības ar vēlmi kļūt par FIABCI biedru.

FIABCI ģenerālsekretārs paziņo ka, pamatojoties uz FIABCI, kā federatīvas apvienības darbības principiem, statūtiem un General Conditions t.i uz noteikumiem, kuri regulē jaunu biedru uzņemšanas un izslēgšanas kārtību valstī, kurā jau ir nodibināta nacionālā nodaļa t.i. Latvijā, to var izdarīt tikai iesniedzot noteiktas formas iesniegumu FIABCI nacionālajā nodaļā FIABCI-LATVIJA.

Acīm redzot šāds FIABCI vadības piedāvātais notikumu attīstības ceļš neapmierina LANĪDU, jo, tādējādi, tā tiek nostādīta  NĪMAI līdztiesīgā FIABCI Principal Member statusā. Pēdējā izmanto FIANCI biedru skaita straujo samazināšanos un apsola FIABCI būtiski palielināt tās biedru skaitu. 

 

Un tad nobāl viss  FIABCI spožums un sākas tās posta dienas.

 

Tiek aizmirsti visi vecās Eiropas demokrātiskie principi, pasaulē prestižākās nekustamā īpašuma speciālistu organizācijas statūti un citas tiem saistošās tiesību normas  un FIABCI vadība, tai vietā, lai aizstāvētu NĪMA, sava ilggadīgā biedra, FIABCI statūtos paredzētās demokrātiskās tiesības pret kapitāla uzbrukumu, Eiropas kungi nospēlē farsu, kurā nepamatojot un  pat kārtīgi nenoformējot dokumentus (!) vienkārši paziņo, ka NĪMA vairs nav FIABCI biedrs un ar skaistām manipulācijām un pilnīgā pretrunā ar saviem statūtiem un General conditions uzņem LANĪDU par FIABCI biedru apejot nacionālo nodaļu un pār dod FIABCI-LATVIJA vadības grožus LANĪDAI cerībā pat kaut kā uzlabot kritisko biedru skaita samazināšanos.

Šis, jāsaka, starptautiskā mēroga incidents, dod mums vienu un, manuprāt, galveno ieguvumu - sapratni, ka nav ko lolot lielas cerības uz palīdzību no lielās Eiropas un tās pasaulē slavenajām organizācijām.

Lielākais labums, ko varam gūt no šīs starptautiskās sadarbības, ir atziņa, ka nav ko gaidīt, ka kārtību mūsu NĪ tirgū mums kāds iedibinās vai ieviesīs no ārpuses, tā mums jāveido jādibina pašiem un kāda tā būs tas ir mūsu pašu rokās.

Šodien mēs esam saņēmuši brīdinājumu, ka jaunais Latvijas NĪ tirgus kapitāls un ne tikai NĪ tirgus kapitāls pašreiz izslimo kapitāla jaunībai raksturīgo slimību visatļautības sindromu. Pats bīstamākais, manuprāt, ir tas, ka šis sindroms, kā mēs redzam, viegli pielīp arī vecajam kapitālam.

Tāpēc, domājot par to, kādu kārtību mēs gribam ieviest Latvijas NĪ tirgū, gribu brīdināt Demokrātiskās vērtības pašas par sevi nerodas, bet par tām ir jācīnās un tās ir jāaizstāv.

Pretējā gadījumā, kā teica senajā Romā: “Kur beidzas likums, tur sākas tirānija!”

Uzskatam, ka starptautiska organizācija, kuras vadība ir spējīga augstprātīgi paziņot, ka var jebkurā laikā izslēgt jebkuru savu biedru bez jebkāda pamatojuma, mūsuprāt, nevar pretendēt uz profesionālas federācijas statusu.

 

Publiski paziņojam, ka izsakām neuzticību FIABCI šodienas vadībai un pārtraucam visus kontaktus ar to un norobežojamies no tās realizētās politikas.

 Mēs uzskatām, ka būt par tādas organizācijas biedru, kuras vadība neievēro elementārus demokrātijas pamatprincipus, nav savienojams ar profesionāla NĪ tirgus statusu.

 

Rīgā, 2005-02-01

 

 << Atpakaļ


  © 2002 Biedrība NĪMA/NĪMA MAC VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS
MOB.TĀLR: 29105545
E-pasts: nima1sv@yahoo.com
 
   Apmeklētāju skaits: 4605314   


Rambler's Top100