Jaunumi  :  NĪMA informē    

NĪMA informēNĪMA informē
NĪMA Ziņojumi biedriemNĪMA Ziņojumi biedriem
NĪMA MAC piedāvā piecu nedēļu mācību sesiju specialitātē "NEKUSTA ĪPAŠUMA SPECIĀLISTS . Interesentus lūdzam aizpildīt, iun nosūtīt pa e- pastu nima1sv@yahoo.com "Pieteikuma anketu". Vairāk skat. nodaļu NĪMA MAC. Mēs ar jums noteikti sazināsimies.. Apmeklejiet Regulāros Seminārus un Kursus: Seminārs"Dzīvokļa īpašuma likums" A)Nekustamā īpašuma tirdzniecība; B)Nekustamā īpašuma vērtēšana; C)Dzīvojamo māju pārvaldīsana un apsaimniekošana; D)Nekustamā īpašuma speciālists. Pilnu informāciju Par A), B) C) un D) programmām Skat. NODAĻA NĪMA MAC "NI Tirdzniecības speciālists"
Pieteikuma anketa

Mūsu partnieri


Rambler's Top100
Atklāta atbilde uz «otras FIABCI-Latvijas» vēstuli Nr. 6/08.2006 no 21.08.06.g.

Atklāta atbilde uz «otras FIABCI-Latvijas» vēstuli Nr. 6/08.2006 no 21.08.06.g.

 

Realizējot nevalstiskas organizācijas, profesionālas apvienības “Latvijas Nekustamā īpašuma mākleru un aģentu biedrības” NĪMA vienu no tās pamatmērķiem – informēt sabiedrību par notikumiem nekustamā īpašuma tirgū, t.sk., arī starptautiskajā arēnā, paziņojam, ka Biedrība FIABCI-Latvija (Reģ. nr. 40008088296, juridiskā adrese Elizabetes ielā 45/47-305), kura pretendē uz starptautiskās nekustamā īpašuma profesionāļu federācijas FIABCI Latvijas nacionālo nodaļu, ar tiesībām uzņemt šajā organizācijā jaunus biedrus (fiziskas u juridiskas personas) un tos pārstāvēt šajā organizācijā, ir nodibināta FIABCI vadībai pārkāpjot šīs starptautiskās organizācijas Statūtus un starptautiskās regulas un Ētikas kodeksu.

Lai šāds paziņojums nebūtu tikai tukšs un nepamatots apgalvojums, atspoguļosim nedaudz vēstures.

1998.gadā NĪMA sāka aktīvi meklēt sakarus ar nekustamā speciālistu apvienībām ārvalstīs un rezultātā mēs izvēlējāmies, tā teikt, lielāko organizāciju-federāciju, kura apvienoja speciālistus no visas pasaules – FIABCI.

1998.gada 5. decembrī NĪMA tika uzņemta par šīs federācijas biedru – Principal Member statusā ar tiesībām, pamatojoties uz FIABCI Statūtiem nodibināja Latvijā FIABCI nacionālo nodaļu (Nationam Chapter). FIABCI- LATVIA (Reģ. kods 90000802474, juridiskā adrese Āzenes 16/20-459, Rīga) tika oficiāli reģistrēta 2000.g. 17. janvārī.

Pamatojoties uz FIABCI Statūtiem, Nacionālās nodaļas nodibināšana kādā valstī nozīmē, ka  jebkura šīs valsts fiziska vai juridiska persona var kļūt par FIABCI biedru tikai piesakot sevi valsts nacionālajā nodaļā un iesniedzot nacionālās nodaļas vadībai noteiktas formas (FIABCI izstrādātu) iesniegumu.

Kad 2004.gada 16.februārī FIABCI ģenerālsekretārs Bruno Crosbi (Crosby) kungs informēja FIABCI-LATVIA vadību par LANĪDA vēlmi iestāties FIABCI, mēs nekavējoties informējām LANĪDA par FIABCI noteikto jauno biedru uzņemšanas kārtību.

Šāda kārtība tālredzīgu iemeslu dēļ neapmierināja LANĪDA un mums par lielu pārsteigumu LANĪDA ambīcijas guva atsauksmi FIABCI vadībā un tā pārkājot FIABCI Statūtus un starptautiskās regulas uzņēma LANĪDA (apejot Latvijas Nacionālo nodaļu) FIABCI sastāvā, piešķirot tai vienīgā Principal Member statusu ar tiesībām dibināt nacionālo nodaļu.

Tai pašā laikā FIABCI vadība pārkāpa ne tikai jaunu biedru uzņemšanas kārtību, bet pārkāpa vēl vienu no galvenajām savām funkcijām aizstāvēt savu biedru un it īpaši jau Principal Member š.g. NĪMA intereses.

Šāda FIABCI vadības nelikumīga rīcība, kas nepamatoti piešķīra LANĪDA vienīgā Principal Member tiesības, radīja zināmu monopolstāvokli LANĪDAi Latvijas nekustamā īpašuma tirgū un jāsaka anekdotisku situāciju sakarā ar FIABCI nacionālo nodaļu Latvijā.

Pēc FIABCI Statūtiem Nacionālā nodaļa ir patstāvīga institūcija un nav juridiski pakļauta FIABCI, bet konkrēti šajā gadījumā Latvijas pirmā (NĪMA 2000.g. nodibinātā FIABCI LATVIA) pakļaujas tikai NĪMA un tādējādi to neviens no “ārpuses” vai “augšas” nevar likvidēt un, sakarā ar to, tagad Latvijā mums ir divas FIABCI nacionālās nodaļas – pirmā un otrā. Te nu anekdotiskā situācija attiecas arī uz tiem jaunajiem FIABCI biedriem, kurus ir uzņēmusi otrā nodaļa: proti viņu biedrība ir “nelikumīga”, jo ir pretrunā FIABCI federācijas ((pilnīgi juridiski un visādā ziņā neatkarīgu biedru (sabiedrību) apvienības)) Statūtiem.

 

NĪMA un FIABCI-LATVIA biedru pieredze, sakot no 1999/2000/g.g. un ieskaitot 2004./2005.g..

 

Ilggadīgā darbība FIABCI sastāvā deva mums iespēju gūt vienu labu atziņu, ka ne FIABCI un droši vien arī neviena cita starptautiska apvienība nevarēs mums mūsu vietā sakārtot mūsu Latvijas NĪ tirgu un atrisināt tā problēmas. Šis darbs ir jāizdara mums pašiem, kā, piemēram, gadījumā, kad visas 3 Latvijas nekustamā īpašuma starpnieku apvienības (bez FIABCI palīdzības, kaut gan NĪMA vairākus gadus lūdza tai palīdzēt šo jautājumu atrisināt!) – NĪMA, LANĪDA un ASPRO pašas ar saviem spēkiem un ar “Latvijas Standarta” palīdzību izveidoja nekustamā īpašuma starpnieka Profesijas Standartu.

 

Atteicoties 2005/2006.g. no piedalīšanās FIABCI pasākumos, kā arī neapmaksājot 2005/2006.g. reklāmu šīs federācijas katalogā, FIABCI-LATVIA biedri neko nezaudēja profesionālajā jomā, bet tikai saglabāja ikgadējās biedru naudas maksas sava biznesa efektīvākai reklāmai citviet.

 

Paziņojam arī par faktu, kuru neslēpām arī nekad agrāk, ka piedalīties FIABCI, kā arī pārējo starptautisko organizāciju pasākumos var jebkurš, arī nebūdams FIABCI biedrs un praktiski par to pašu naudu. Arī naudu par reklāmu FIABCI kataloga vai interneta web-saitos www.fiabci.org vai www.fiabci.com federācijas reklāmas daļa ņem labprāt no visiem.

 

Un nobeigumā gribam visiem atgādināt NĪMA šodienas stingro nostāju attiecībā pret FIABCI, kura ir izteikta mūsu paziņojumā “Latvijas Vēstnesī” 2005.gada 03.maijā:

 

“Par neuzticības izteikšanu”

     Latvijas Nekustamā īpašuma mākleru un aģentu korporācija “NĪMA” un Starptautiskās Nekustamā īpašuma speciālistu federācijas “FIABCI” Latvijas nacionālā nodaļa “Fiabci-Latvia”, kura Latvijā darbojas kopš 1999.gada, oficiāli paziņo par neuzticības izteikšanu Starptautiskās Nekustamā īpašuma speciālistu federācijai “FIABCI” sakarā ar minētās organizācijas vadības neprofesionālismu, Statūtu un ētikas kodeksa normu pārkāpšanu.

     “NĪMA” uzskata, ka laikā, kad esam uzsākuši Latvijas nekustamā īpašuma tirgus speciālistu darbības Prakses standartu, t.sk. arī ētikas kodeksa normu izstrādi un to ieviešanu tirgu, patiess nekustamā īpašuma profesionālis pagaidām nevar būt par tādas organizācijas biedru, kuras vadība pārkāpj ne tikai ētiskās, bet arī vispāratzītās demokrātiskās normas.

     Korporācija “NĪMA”

     FIABCI-LATVIA»

 

Dr.sc.ing.Raitis Kalniņš

NĪMA valdes priekšsēdētājs

 

 << Atpakaļ


  © 2002 Biedrība NĪMA/NĪMA MAC VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS
MOB.TĀLR: 29105545
E-pasts: nima1sv@yahoo.com
 
   Apmeklētāju skaits: 4605311   


Rambler's Top100