Jaunumi  :  NĪMA informē    

NĪMA informēNĪMA informē
NĪMA Ziņojumi biedriemNĪMA Ziņojumi biedriem
NĪMA MAC piedāvā piecu nedēļu mācību sesiju specialitātē "NEKUSTA ĪPAŠUMA SPECIĀLISTS . Interesentus lūdzam aizpildīt, iun nosūtīt pa e- pastu nima1sv@yahoo.com "Pieteikuma anketu". Vairāk skat. nodaļu NĪMA MAC. Mēs ar jums noteikti sazināsimies.. Apmeklejiet Regulāros Seminārus un Kursus: Seminārs"Dzīvokļa īpašuma likums" A)Nekustamā īpašuma tirdzniecība; B)Nekustamā īpašuma vērtēšana; C)Dzīvojamo māju pārvaldīsana un apsaimniekošana; D)Nekustamā īpašuma speciālists. Pilnu informāciju Par A), B) C) un D) programmām Skat. NODAĻA NĪMA MAC "NI Tirdzniecības speciālists"
Pieteikuma anketa

Mūsu partnieri


Rambler's Top100
FIABCI-Latvija pret FIABCI-LATVIA

Pēdējā laikā Latvijā ir vērojama tāda savstarpējo attiecību risināšanas prakse, kad konkurenti savus civiltiesiska rakstura strīdus mēģina atrisināt ar kriminālprocesa palīdzību.

 

Tā arī, 2005.gadā 10.februārī dibinātās biedrības FIABCI-Latvija valdes priekšsēdētājs, V. Markovs (minētās biedrības dibināšanas organizētājs - LANĪDA) ir ierosinājis kriminālprocesu ar nolūku noskaidrot personu loku, kurām ir tiesības izmantot starptautiskās nekustamā īpašuma profesionāļu federācijas FIABCI preču zīmi. Pēc būtības gan, process ir ierosināts pret biedrības NĪMA struktūrvienību FIABCI-LATVIA, kas reģistrēta 2000.g. 17. janvārī Latvijas likumdošanas aktu noteiktajā kārtībā un saskaņā ar FIABCI pilnvarām, lai tā kalpotu par starptautiskās federācijas Latvijas nacionālo nodaļu – National Chapter.

 

Saskaņā ar FIABCI galveno likumu – Statūtiem - valstī, kurā jau ir nodibināta FIABCI nacionālā nodaļa, kļūt par federācijas biedru var tikai un vienīgi iestājoties caur šo nacionālo nodaļu. Tādā veidā 1996.gadā V. Markova kungs kļuva par FIABCI biedru caur Somijas FIABCI nacionālo nodaļu, jo Latvijā 1996.g. FIABCI nacionālā nodaļa vēl neeksistēja.

 

Ignorējot NĪMA un FIABCI-LATVIA uzaicinājumus kļūt par FIABCI biedru likumīgā kārtā, kā arī izmantojot starptautiskās FIABCI vadības neprofesionālismu, LANĪDA, kura vārdos iestājas par augsta līmeņa profesionālismu un ētisko normu ievērošanu, pretendējot uz nekustamā īpašuma tirgus sakārtotāja lomu Latvijā, atļāvās iegūt FIABCI biedra statusu pilnīgā pretrunā ar federācijas Statūtiem.

 

Tādējādi situācija ir divkārt kurioza:

 

- Pirmkārt, nopietna pasaules nekustamā īpašuma  profesionāļu apvienība FIABCI ir kļuvusi par cirku pieļaujot, pēc LANĪDA apgalvojumiem, nodibināt “otro Latvijas nacionālo nodaļu”.

 

- Otrkārt, kriminālprocesa ierosinātāji nav nopietni iedziļinājušies organizācijas Statūtos, par kuras biedriem tik ļoti grib kļūt, jo saskaņā ar FIABCI Statūtiem (www.fiabci.com, www.fiabci.lv ) visi strīdi, kas saistīti ar FIABCI var tikt atrisināti valstī, kurā ir reģistrēts tās galvenais ofiss, tas ir Francijā. Tātad Latvijā uzsāktā kriminālprocesa galā ir strupceļš, jo jautājums nav pakļauts LR tiesai.

 

NĪMA trešo reizi (iepriekšējās divas publikācijas - “Latvijas Vēstnesis” 2005.g. 24. martā un 2006.g. 03. novembrī) informē, ka stingri pieturas pie nostājas: FIABCI ir sevi diskreditējusi, rupji pārkāpjot savus Statūtus, un būt par šīs organizācijas biedru šodien diskreditē jebkuru nekustamā īpašuma speciālistu-profesionāli. Tāpēc NĪMA 2005.gadā izņēma no savas reklāmas NĪMA diskreditējošo FIABCI logo. Taču vēstures faktus ar kriminālprocesa palīdzību izdzēst nevar.<< Atpakaļ


  © 2002 Biedrība NĪMA/NĪMA MAC VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS
MOB.TĀLR: 29105545
E-pasts: nima1sv@yahoo.com
 
   Apmeklētāju skaits: 5038340   


Rambler's Top100