Jaunumi  :  NĪMA informē    

NĪMA informēNĪMA informē
NĪMA Ziņojumi biedriemNĪMA Ziņojumi biedriem
NĪMA MAC piedāvā piecu nedēļu mācību sesiju specialitātē "NEKUSTA ĪPAŠUMA SPECIĀLISTS . Interesentus lūdzam aizpildīt, iun nosūtīt pa e- pastu nima1sv@yahoo.com "Pieteikuma anketu". Vairāk skat. nodaļu NĪMA MAC. Mēs ar jums noteikti sazināsimies.. Apmeklejiet Regulāros Seminārus un Kursus: Seminārs"Dzīvokļa īpašuma likums" A)Nekustamā īpašuma tirdzniecība; B)Nekustamā īpašuma vērtēšana; C)Dzīvojamo māju pārvaldīsana un apsaimniekošana; D)Nekustamā īpašuma speciālists. Pilnu informāciju Par A), B) C) un D) programmām Skat. NODAĻA NĪMA MAC "NI Tirdzniecības speciālists"
Pieteikuma anketa

Mūsu partnieri


Rambler's Top100
Nepatiesas un lasītāju maldonošas informācijas publikācija laikrakstā "TELEGRAF"

1. Rakstā “Prodatj neprodavajemoje” laikraksta “TELEGRAF” žurnālistes Anželas Ržicevas publicētā informāciju, par to, ka LANĪDA “sertificē rieltorus” ir nepatiesa un maldina lasītāju.

         Paskaidrojam – neviena profesionāla apvienība Latvijā likumīgā kārtā nevar “sertificēt rieltorus”.

Latvijā, nekustama īpašuma sfērā, sertificēt var tkai aģentus un māklerus, atbilstoši Komercreģistram un ES profesijas standartam EN15733-2009. Vārda “rieltors” jēdziens paskaidrots jau gandrīz pirms desmit (!) gadiem - 2002.gadā mūsu saitā www.nima.lv /2002.g.09.12/ publicētajā atbildē nodaļā “Viesu grāmata”.

 

 2. Tāpat nepatiesa un maldinoša ir Ržiščevas publicētā informācija, ka profesionalā apvienība LANĪDA ir “izstrādājusi un iesniegusi Saeimā izmaiņas Komerclikumā ar mērķi apstiprināt nekustamā īpašuma tirgus speciālistu profesionālos standartus, cerībā, ka jaunizvēlētais parlaments tos apstiprinās līdz gada beigām”.

 

           Paskaidrojam – Nekustamā īpašuma tirgus darījumu speciālistu (aģentu) profesionālās darbības reglamentējo standartus Latvijā apstiprināja 2010.g. jūlijā Latvijas Valsts Standarts (ES profesijas standarts EN15733-2009). Standarta izstrādē aktīvu dalību ņēma visas ES valstis un no Latvijas puses visas Latvijas nekustamā īpašuma tirgus darījumu speciālistu apvienības NĪMA, LANĪDA un ASPRO”. Bet no Ržiščevas publikācijas izriet un no kā mazāk informēts lasītājs var saprast, ka par Standartu izstrādi rūpējas tikai LANĪDA un ka Latvijā par Standarta apstiprināšanu vēl tikai lems Saeima (kaut gan Standarti  jau gadu atpakaļ (!) ir Latvijā apstiprināti.

         Atzīmējam - Standarta pielietojamība Latvijā šodien ir brīvprātīga un, ka NĪMA, NĪSA un ASPRO (ne tikai LANĪDA) veic aktīvu darbību par Standartā minētās profesijas ieslēgšanu ar likumu reglamentēto profesiju sarakstā, lai maksimāli ierobežotu iespēju visām neprofesionālajām personām, gan fiziskām, gan juridiskām, sniegt nekvalitatīvus pakalpojumus nekustamā īpašuma tirgū”.

        Ar nožēlu jāatzīmē, ka laikraksta “TELEGRAF” redaktors ignorēja mūsu aizrādījumu, ka laikrakstā publicēta kļūdaina informācija, kas maldina lasītājus, neatsauca to un nepublicēja labojumus.<< Atpakaļ


  © 2002 Biedrība NĪMA/NĪMA MAC VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS
MOB.TĀLR: 29105545
E-pasts: nima1sv@yahoo.com
 
   Apmeklētāju skaits: 4605241   


Rambler's Top100